Zapraszamy na studia III stopnia

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów III stopnia w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Do wyboru jest dziesięć kierunków.

Nasza Uczelnia to silny ośrodek akademicki i kulturotwórczy, łączący tradycję wielu lat pracy naukowej i dydaktycznej z nowoczesnym podejściem do przekazywania wiedzy, profesjonalną kadrą naukową, wyspecjalizowanymi w pracach badawczych pracowniami. To także liczne projekty inwestycyjne, badawcze i edukacyjne, które prowadzimy i w których uczestniczymy.

Aktualnie prowadzimy rekrutację na studia doktoranckie, które rozpoczną się od roku akademickiego 2015/2016.

W naszej ofercie mamy dziesięć kierunków studiów III stopnia:

• językoznawstwo
  • literaturoznawstwo
  • historia
  • pedagogika
  • biologia
  • chemia
  • fizyka
  • geografia
  • nauki o zdrowiu
  • sztuki piękne

Są to studia czteroletnie, z wyjątkiem dyscypliny sztuki piękne, gdzie studia trwają trzy lata.

Na stronie internetowej Uczelni w zakładce rekrutacja znajdziecie Państwo proponowaną w bieżącym roku akademickim tematykę badawczą oraz zasady, warunki i kryteria przyjęć.

Publikujemy także wykaz pracowników naukowych zatrudnionych  na poszczególnych wydziałach wraz z informacją na temat prowadzonych przez nich badań oraz szczegółowy wykaz laboratoriów i aparatury, jakimi dysponuje uniwersytet. Baza ta ma służyć uzyskaniu szczegółowych informacji na temat prowadzonych na uczelni badań naukowych, zasobów kadrowych i infrastrukturalnych. Ma również umożliwiać nawiązywanie kontaktów pomiędzy pracownikami naukowymi UJK  a podmiotami zewnętrznymi.

Nasi doktoranci uczestniczą w projektach naukowych i artystycznych realizowanych w ramach badań statutowych oraz prowadzą badania własne w ramach otrzymywanych grantów w kraju i za granicą.

Uczestnikom studiów doktoranckich w naszej uczelni  przysługują stypendia dla najlepszych doktorantów (przyznawane za wyniki w nauce), stypendia doktoranckie (przyznawane za postępy w pracy naukowej i przygotowywaniu rozprawy doktorskiej), stypendia z funduszu pomocy materialnej. O wszystkie wyżej wymienione świadczenia mogą się ubiegać także doktoranci I roku studiów.