Dodatkowe stypendium w lipcu, wyższe w grudniu

W lipcu wypłacone zostanie dodatkowe stypendium socjalne i stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych. Na wyższe stypendia można liczyć w nowym roku akademickim.

Mamy dwie wiadomości stypendialne. Obydwie dobre. – Zadowoleni będą obecni studenci, a także osoby, które od października zaczną studia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego – mówi prof. UJK Janusz Król, prorektor do spraw dydaktycznych i studenckich.

Jakie to będą korzyści? – Studenci, którzy w tym semestrze otrzymywali stypendia socjalne, otrzymają dodatkowe, dziesiąte stypendium w lipcu. Warunkiem jego otrzymania jest złożenie wniosku i otrzymanie decyzji administracyjnej – mówi Aleksandra Tokarczyk, kierownik Działu Spraw Studenckich. Decyzje wydawane będą w poszczególnych dziekanatach. Dodatkowe stypendia wyniosą od 200 do 400 złotych. Studenci, którzy otrzymywali stypendia socjalne w zwiększonej wysokości, otrzymają lipcowe stypendium w wysokości stypendium socjalnego. Na dodatkowe stypendium może liczyć 3,5 tysiąca studentów i doktorantów.

Druga informacja dotyczy studentów, którzy będą otrzymywać stypendia socjalne w pierwszym semestrze roku akademickiego 2015/16. – W grudniu 2015 roku studenci mogą mieć podwyższone stypendium socjalne o 50 złotych. Podobna sytuacja była w ubiegłym roku. Wiele jednak zależy od tego, ilu studentów przyjdzie do nas w nowym roku akademickim i ilu z nich będzie uprawnionych do otrzymania stypendium socjalnego – wyjaśnia Aleksandra Tokarczyk.

Piotr Burda

Ostatnia aktualizacja: Grzegorz Baran, 2015-06-11 07:56