Wyższa dotacja ministerialna na badania statutowe

Poszczególne Wydziały Uniwersytetu otrzymały z MNiSW informację o dotacji na utrzymanie potencjału badawczego (badania statutowe) na 2015 r. Dotacja obliczona została według nowych, obowiązujących od 1 stycznia br., zasad. Przy podziale środków nie bierze się już pod uwagę tzw. "stałej przeniesienia", natomiast większą rolę odgrywa kategoria, którą posiada każdy z wydziałów (A+, A, B, C). Zaproponowany przez Ministerstwo algorytm, zgodnie z którym ustala sie wysokość środków, okazał się bardzo korzystny dla naszej uczelni. W przypadku większości uniwersytetów klasycznych, w porównaniu do roku ubiegłego, dotacja pozostała na podobnym poziomie (w przypadku niektórych uczelni nawet nieco spadła). Nasze wydziały odnotowały wzrost przyznanych środków. Największym beneficjentem nowego sposobu obliczania dotacji jest Wydział Pedagogiczny i Artystyczny (kategoria A), w jego przypadku otrzymaliśmy aż o 68% więcej środków niż w roku ubiegłym. W skali całego UJK wzrost dotacji wynosi ponad 29%.

Wysokość dotacji na utrzymanie potencjału badawczego w UJK w 2014 i 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: Grzegorz Baran, 2015-03-18 13:12