V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Studencie – Wynalazco! Międzynarodowa Wystawa Wynalazków w Genewie czeka na Ciebie!!!

Konkurs: V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Organizatorzy: Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Gospodarki i Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Adresaci: studenci, doktoranci będących studentami studiów dziennych, którzy są twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Organizatorzy oczekują także na zgłoszenia wynikające ze współpracy międzynarodowej, w której współtwórcą jest student zagranicznej uczelni.

Szczególne preferencje: zgłoszenia rozwiązań technicznych udokumentowanych prototypami lub modelami, stanowiącymi  najciekawsze formy prezentacji i promocji podczas wystaw i targów.

Nagroda główna: dla pięciu laureatów V edycji Konkursu udział w 43. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie. Koszty stoiska wystawienniczego, podróży
i pobytu młodych wynalazców w Genewie będą pokryte ze środków finansowych na naukę, przyznanych na ten cel przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Informacje dodatkowe: Wszyscy Uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca mogą dodatkowo promować wynalazki poprzez rejestrację w Bazie Danych Wynalazków Studenckich http://www.wynalazca.tu.kielce.pl/baza.php, stanowiącej platformę propagowania i wymiany informacji pomiędzy twórcami rozwiązań a podmiotami zainteresowanymi ich wdrażaniem.

Zasady naboru do Konkursu:  dostępne na stronie internetowej Politechniki Świętokrzyskiej http://www.patenty.tu.kielce.pl/konkurs-student/

Kontakt: Ośrodek Ochrony Własności Intelektualnej: Grażyna Stefańska, e-mail: gstefan@tu.kielce.pl, tel. (41) 34 24 486 lub Kamil Kot e-mail: kkot@tu.kielce.pl,tel.  (41) 34-24-387