Deutsch alternativ

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów zainteresowanych językiem niemieckim na nieodpłatne cykliczne spotkania warsztatowe pod hasłem „Deutsch alternativ”, które odbywać się będą w podanych terminach w godzinach 11.00. -13.00 w siedzibie Instytutu Filologii Obcych / Filologia Germańska w sali 214 – II piętro (Kielce, ul. Świętokrzyska 21D). Warsztaty kierowane są do uczniów na różnym poziomie językowym (zarówno początkujący jak i zaawansowani).

Niniejsza oferta ma na celu:

• popularyzację języka niemieckiego wśród młodzieży,
  • zmotywowanie ucznia do zainteresowania się krajami niemieckiego obszaru językowego (Niemcy, Austria, Szwajcaria),
  • zachęcenia ucznia do pogłębiania znajomości języka niemieckiego i rozwijania swoich pasji językowych na UJK.

Zapraszamy serdecznie na następujące spotkania:

1. 03.12.2014 – Warsztaty językoznawcze – „Deutscher Lehnwortschatz im Polnischen – einst und heute” (Wyrazy zapożyczone z j. niemieckiego w j. polskim - wczoraj i dziś)

prowadzący: dr Magdalena Feret i dr Andrzej S. Feret (gościnnie – Uniwersytet Jagielloński)

1. 14.01.2015 – Warsztaty kulturoznawcze „Nationale Vorurteile in der deutschen Werbung” (Stereotypy narodowe w niemieckiej reklamie)

prowadzący: dr Donata Wójcik

1. 09.02.2015 – Warsztaty metodyczne „Deutsch spielend lernen” (Nauka j. niemieckiego poprzez gry i zabawy)

prowadzący: dr Beata Głowińska

1. 23.03.2015Dzień Szwajcarski - Warsztaty kulturoznawczo-teatralne

prowadzący: wykładowcy i studenci IFO oraz zaproszeni goście

1. 22.04.2015 – Warsztaty literaturoznawcze „Die Weisheit der Sprichwörter” (Przysłowia mądrością narodów i nie tylko…)

prowadzący: dr Małgorzata Mochoń

1. 25.05.2015 – Warsztaty metodyczno-literackie „Kaum zu glauben… – ein effektives Lesetraining” (Nie do wiary… - trening efektywnego czytania)

prowadzący: mgr Bożena Wierus

1. 10.06.2015 – Warsztaty językoznawcze „Wortbildung – Spiel mit den Verben” (Słowotwórstwo i zabawa czasownikiem)

prowadzący: mgr Ewa Dziewięcka

Uprzejmie proszę o zgłaszanie chętnych uczniów (i nauczycieli) najpóźniej trzy dni przed planowanymi warsztatami do dr Donaty Wójcik (mailowo lub telefonicznie).

Istnieje również możliwość (po uprzednim ustaleniu szczegółów) przeprowadzenia w Państwa szkole wybranych warsztatów.

Pragniemy także zwrócić uwagę Państwa uczniów na rozszerzenie oferty edukacyjnej UJK w zakresie Filologii Germańskiej. Od roku akademickiego 2014/2015 oferujemy naszym studentom następujące specjalizacje do wyboru:

• Filologia germańska tłumaczeniowa,
  • Filologia germańska z międzynarodową komunikacją turystyczną ,
  • Filologia germańska z językiem biznesu (Nowość!)

Studenci mają także możliwość nieodpłatnego uzyskania kwalifikacji nauczycielskich.

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie naszą ofertą.  Informacja o warsztatach znajduje się również na naszej stronie internetowej www.ujk.edu.pl/ifo

Koordynator warsztatów dr Donata Wójcik
donata@poczta.onet.pl