Student w mediach - media o studencie

Konferencja i warsztaty „Student w mediach – media o studencie” Termin: 8-9 grudnia 2014 r. Miejsce: Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK, ul. Świętokrzyska 21; Media regionalne Organizator: Biuro Promocji i Informacji UJK, Akademickie Biuro Karier UJK

Studentko, Studencie UJK!

Czy wiesz, jakie mechanizmy wykorzystać, aby media stały się Twoim sprzymierzeńcem w walce o ciekawe stanowisko pracy, czy interesujący staż? W jaki sposób przekonać redakcję do publikacji swoich materiałów? Zapraszamy Cię do dotknięcia świata mediów i poznanie praktycznych mechanizmów, którymi się one kierują. Co myślą kiedy jako student UJK podsuwasz im kolejne propozycje akademickich spotkań, debat, czy imprez? Jak przebić się przez gąszcz superciekawych newsów, z których redakcje muszą wybierać te najlepsze ?

Zapraszamy Cię 8 grudnia do spotkania z redaktorami naczelnymi największych lokalnych mediów oraz do udziału w warsztatach, które poprowadzą profesjonalni dziennikarze, a 9 grudnia do odwiedzin kieleckich redakcji i udziału w przygotowaniu materiałów reporterskich oraz przyjrzeniu się pracy dziennikarskiej „od kuchni”.

Biuro Promocji i Informacji UJK w Kielcach
Akademickie Biuro Karier UJK w Kielcach

KONFERENCJA
Student w mediach – media o studencie

8 grudnia (poniedziałek), Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK,
ul. Świętokrzyska 21, s. 1/18 (I p.)

10.00 -11.30        Dyskusja redaktorów naczelnych kieleckich mediów: Jak, dlaczego i za ile?
                             – zaistnieć w mediach
11.15-11.30         Podsumowanie
11.30-12.00         Kawa i herbata
12.00 -14.00        WARSZTATY:

s. 1/05 > Media społecznościowe: Studenci, kandydaci do pracy i biznesmeni
                w social mediach - podobieństwa i różnice
                – Zbigniew Brzeziński, bloger wirtualnemedia.pl; red. kwartalnika „Doradca Zawodowy"

s.2/26 > Media wizualne: Pięknie wyglądać to nie wszystko
                – Żaklina Skowrońska, red. TVP Kielce

s. 2/32 > Media audialne: Prezentacja dźwiękiem. Radiowe tajemnice
                –  Katarzyna Bernat, red. Radio eM Kielce

s. 1/04 >Media pisane: Jak ciekawie sprzedać prasie swoje sukcesy?
                – Piotr Burda, red. Echa Dnia

s. 2/31 > Fotografia prasowa: Jak i czym ją dobrze zrobić?
                – Włodzimierz Batóg, UJK w Kielcach

s. 2/04 > Media uniwersyteckie: Po co to komu?
                – Jan Duda, Biuro Promocji i Informacji UJK

WARSZTATY

Student w mediach – media o studencie
9 grudnia 2014 (wtorek), Media lokalne

10.00 -14.00        Ćwiczenia praktyczne w mediach kieleckich: Echo Dnia, Radio Kielce,
                             Radio eM Kielce, TVP Kielce

Zapisy na wybrane warsztaty w dniu 8 grudnia na UJK oraz ćwiczenia praktyczne w dniu 9 grudnia w mediach lokalnych na: abk@ujk.edu.pl lub pod nr tel. 509711480. E-mail zgłoszeniowy na 8 grudnia powinien zawierać: imię i nazwisko uczestnika, nr tel. kontaktowego, nazwa modułu. E-mail zgłoszeniowy na 9 grudnia powinien zawierać: imię i nazwisko uczestnika, nr tel. kontaktowego, nazwę redakcji, w której chce odbyć ćwiczenia (do wyboru: Echo Dnia, Radio Kielce,Radio eM Kielce, TVP Kielce).

Uwaga: ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztatach i ćwiczeniach (max. 25 os.), w zapisach uwzględniana będzie kolejność zgłoszeń.

Ostatnia aktualizacja: Tomasz Nowak, 2014-11-27 09:34