Zapraszamy na wystawę fotografii Iwony Plucner "Obok nas".

Otaczający nas świat wydaje nam się dobrze znany. Ta sama, codzienna droga do pracy, ten sam widok z okna… Przyzwyczajeni do miejsc, w których żyjemy, często nie dostrzegamy intrygujących szczegółów i zjawisk będących na wyciągnięcie ręki, obecnych, a jakby ukrytych przed naszym wzrokiem. Wystawę można zwiedzać w budynku A Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UJK.

Można ją zwiedzać w budynku A Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UJK.

A wystarczy jedynie zmienić perspektywę: zejść z utartej drogi, zajrzeć w znane miejsca o nietypowej porze, zatrzymać hałaśliwą gonitwę codziennych myśli i spraw, przywołać wrażliwość i uważność – aby stać się świadkiem zwykłych-niezwykłych scen rozgrywających się obok nas, bez ustanku, w harmonijnym rytmie natury.

Prezentowane zdjęcia pokazują świat przyrody, odsłaniają jej ukryte, choć oczywiste piękno. Wszystkie zostały wykonane na terenie kampusu UJK i w jego najbliższym otoczeniu. Można ją oglądać do 15 grudnia br.

Ostatnia aktualizacja: Tomasz Nowak, 2014-11-27 12:30