Przegląd Kina Niemieckiego – po raz pierwszy w Kielcach

W dniach 5 – 11 grudnia w kinie Moskwa odbędzie się po raz pierwszy w Kielcach przegląd kina niemieckiego. W trakcie tego tygodnia zostaną zaprezentowane najnowsze produkcje niemieckiej kinematografii.

Celem przeglądu jest zwrócenie kieleckiej publiczności na najnowsze filmy niemieckie, dlatego wszystkie filmy, które znalazły się w programie przeglądu, zostały zrealizowane w 2013 oraz 2014 roku. Niniejsze filmy, nieznane polskiej publiczności,  prezentowano już na różnych festiwalach i pokazach międzynarodowych, m. in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale 2014, gdzie spotkały się z bardzo pozytywną reakcją krytyki

Przegląd kina niemieckiego będzie okazją nie tylko do zapoznania się z najnowszymi produkcjami niemieckich młodych reżyserów, lecz również nakreśli problemy obyczajowo-społeczne oraz mentalność współczesnych Niemców.

Program przeglądu:

• 05.12.2014 - " Opuścić Marakesz” / „Exit Marrakech", reż. Caroline Link, godz. 18
  • 06.12.2014 - " Rodzice” / “Eltern”, reż. Robert Thalheim, godz. 18.00
  • 07.12.2014 - " Finsterworld ", reż. Frauke Finsterwalder, godz. 18
  • 08.12.2014 - " Droga Krzyżowa” / „Kreuzweg " , reż. Dietrich Brüggemann,godz. 18.00
  • 09.12.2014 - " Między światami” / „Zwischen  den Welten ", reż. Feo Aladag, godz. 18
  • 10.12.2014  - " Zachód” / „Westen ", reż. Christian Schwochow, godz. 18.00
  • 11.12.2014, " Beltracchi – Sztuka fałszerstwa” / „Beltracchi – Die Kunst der Fälschung" reż. Arne Birkenstock, godz. 18

Przegląd został zorganizowany przez Konsulat Niemieckiej Republiki Federalnej w Krakowie oraz Dom Norymberski  Krakowie we współpracy z  kinem Moskwa w Kielcach.

Początek seansów każdego wieczora o godz. 18.00   ( żaden z filmów nie rwa dłużej niż dwie godziny)

Cena biletu na jeden seans wynosi : normalna 13, 00 pln , ulgowa ( studenci, ucznowie, emeryci) 10, 00 pln

Cena biletów w  karnecie (7 filmów) wynosi:  normalna 10,00 pln, ulgowa ( studenci, uczniowie, emeryci)  7,00 pln  zł.

Szczegółowe informacje o filmach  wraz z ich opisem na stronie: http://www.kinomoskwa.pl/

Rezerwacja,  kontakt: Email:  moskwa@kinomoskwa.pl, tel. 41 344 47 34

Do udziału w tej uczcie filmowej zaproszeni są wszyscy  zainteresowani; studenci i uczniowie i  akademicy i nauczyciele,   osoby zainteresowane  filmem  oraz osoby zainteresowane współczesną  kulturą  niemiecką oraz  problemami jakimi żyją współcześni Niemcy.

Ścieżki dźwiękowe są edytowane w języku oryginalnym i opatrzone napisami w języku polskim.

Przegląd kina niemieckiego – syntetyczny opis filmów

Ostatnia aktualizacja: Tomasz Nowak, 2014-11-27 12:30