Bezpłatny drugi kierunek!

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach informuje, że nauka na drugim kierunku studiów od 1 października 2014 r. będzie w całości zwolniona z opłat. Tym samym zachęcamy wszystkich obecnych i przyszłych naszych studentów, którzy chcą uzyskać wszechstronne wykształcenie, do rejestracji na drugi (i więcej) kierunek studiów. Dodatkowe studia pozwolą na poszerzenie zakresu kompetencji i umiejętności, przydatnych na wymagającym rynku pracy.

Trybunał Konstytucyjny uznał pobieranie opłat za dodatkowy kierunek za niezgodne z prawem. 24 lipca br. znowelizowana ustawa została zaakceptowana przez Sejm i Senat. Teraz czeka już tylko na podpis prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Zapraszamy więc do zapoznania się ze szczegółami rekrutacji - która trwa do 22 września - zapewniając, że świetna kadra nauczycieli akademickich oraz profesjonalna baza dydaktyczno-naukowa UJK pozwoli na łączenie naukowych fakultetów oraz zapewni interdyscyplinarny wymiar akademickiego życia.