Nowości UJK: Turystyka i rekreacja

Propozycja Instytutu Geografii UJK jest odpowiedzią dla wszystkich „niepokornych” szukających kierunku łączącego pasję z zapotrzebowaniem obecnego rynku pracy. W ciągu 6 semestrów nauki będzie okazja do zdobycia ugruntowanej wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie rozumienia problemów współczesnej turystyki i rekreacji, rozpoznawania zjawisk oraz identyfikowania ich mocnych i słabych stron.

Propozycja Instytutu Geografii UJK jest odpowiedzią dla wszystkich „niepokornych” szukających kierunku łączącego pasję z zapotrzebowaniem obecnego rynku pracy. W ciągu 6 semestrów nauki będzie okazja do zdobycia ugruntowanej wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie rozumienia problemów współczesnej turystyki i rekreacji, rozpoznawania zjawisk oraz identyfikowania ich mocnych i słabych stron. W trakcie studiów żacy zdobędą także umiejętności w organizacji i samodzielnego prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, jak również dzięki konsultacjom kształcenia zawodowego z pracodawcami – pracy w złożonym systemie organizacyjnym. Nie obce im będzie rozumienie potrzeb i zachowań ludzkich znajdujących odzwierciedlenie w aktywności turystycznej i rekreacyjnej, organizacji i obsługi różnych przedsięwzięć. W ramach ćwiczeń studenci będą przygotowywać oferty turystyczne i rekreacyjne dla konkretnych grup odbiorców, będą uczyć się efektywnej komunikacji interpersonalnej, w tym fachowej obsługi klientów oraz profesjonalnego posługiwania się dwoma językami obcymi (jednym na poziomie samodzielności B2 i drugim na poziomie A2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy) oraz porozumiewania się językiem specjalistycznym w działalności zawodowej. 
 
Program kształcenia na nowym kierunku pozwoli przygotować specjalistów w szeroko pojętej dziedzinie „Turystyka i Rekreacja” według najnowocześniejszych światowych standardów. Jest on dostosowany do potrzeb pracodawców, władz regionu oraz innych interesariuszy takich jak samorządy miast i powiatów, a także województw. Kierunek oferuje specjalności: Hotelarstwo; Turystyka zdrowotna; Organizacja i obsługa ruchu turystycznego; Turystyka wiejska. Praktyki zawodowe odbywać się będą w instytucjach związanych z wybraną specjalnością, np. w obiektach noclegowych (w ramach hotelarstwa), w biurach podróży, w uzdrowiskach (turystyka zdrowotna), w biurach turystycznych (organizacja i obsługa ruchu turystycznego) oraz w gospodarstwach agroturystycznych (turystyka wiejska). Praktykanci będą mogli skorzystać z wyjazdów zagranicznych, instytucji publicznych, przedsiębiorstw/firm, placówek naukowo-badawczych, czy organizacji non-profit.
Więcej informacji: Instytut Geografii UJK, tel. 41 349 63 72 lub mailowo: igeo@ujk.edu.pl
 
Gabriela Szczepanik 
 

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka