Kryształ przyszłości

24 kwietnia o godz. 12.00 w budynku G Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego przy ul. Świętokrzyskiej 15 w Kielcach odbędzie się otwarcie wystawy „Kryształ przyszłości - od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”. Wykład wprowadzający pt. „Jan Czochralski i jego dzieło” wygłosi prof. dr hab. Marek Pajek.

24 kwietnia o godz. 12.00 w budynku G Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego przy ul. Świętokrzyskiej 15 w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy „Kryształ przyszłości - od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”. Wykład wprowadzający pt. „Jan Czochralski i jego dzieło” wygłosił prof. dr hab. Marek Pajek.

Wystawa przygotowana została przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej jako główne wydarzenie Roku Jana Czochralskiego (2013) ogłoszonego przez Sejm RP oraz Międzynarodowego Roku Krystalografii (2014) ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Na naszym Uniwersytecie jako  jednym z dziesięciu ośrodków akademickich w Polsce, będzie gościć do końca kwietnia. Wystawa popularyzuje zarówno osiągnięcia naukowe Jana Czochralskiego, światowej sławy uczonego i twórcy powszechnie dziś stosowanej metody wytwarzania kryształów dla potrzeb elektroniki, jak i sukcesy polskiej nauki w zakresie nowoczesnych materiałów i technologii.  W swoim zamyśle projekt jest adresowany zarówno do młodzieży szkolnej jak i szerokiej publiczności regionu. Organizatorem tego wydarzenia jest Instytut Fizyki i Instytut Chemii UJK.

Wystawa „Kryształ przyszłości - od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu” czynna będzie w dniach 24-29 kwietnia w gmachu G Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UJK w godz. 9:30 – 16:30.

Ostatnia aktualizacja: Tomasz Nowak, 2014-04-25 10:53