Konkurs na stanowisko profesora nadzwyczajnego w Instytucie Fizyki

ogłasza konkurs

na stanowisko profesora nadzwyczajnego

w Instytucie Fizyki

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w Ustawie o Szkolnictwie Wyższym z 27.07.2005 roku (Dz. U. 164 poz.1365, z późn. zm.),  ponadto kandydat winien posiadać:

·         stopień doktora habilitowanego lub tytuł naukowy w dziedzinie nauk fizycznych

·         udokumentowany dorobek naukowy w dziedzinie fizyki teoretycznej, ze szczególnym uwzględnieniem fizyki oddziaływań silnych lub fizyki atomowej

·         w przypadku obcokrajowców wymagana jest znajomość języka polskiego.

Wymagane dokumenty:

1. Podanie o zatrudnienie na stanowisku profesora nadzwyczajnego skierowane do J.M. Rektora,
  2. Odpis dyplomu  o  nadaniu tytułu profesora lub stopnia doktora habilitowanego,
  3. Wykaz osiągnięć naukowych,
  4. Wykaz publikacji.

Zgłoszenia na konkurs należy przesłać na adres:

Uniwersytet  Jana Kochanowskiego – Instytut Fizyki

25-406 Kielce, ul. Świętokrzyska 15

tel. 041/ 349 64 42; e-mail: ifiz@ujk.edu.pl.

Terminy nadsyłania zgłoszeń  upływa w dniu 05.05.2014 roku

Rozstrzygnięcie konkursu nie jest równoznaczne z nawiązaniem stosunku pracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ostateczną decyzję podejmie J.M. Rektor po zapoznaniu się ze stanowiskiem Rady Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego oraz Dziekana.

Przystępujący do konkursu jest zobowiązany do złożenia oświadczenia, iż z chwilą podjęcia pracy w Uniwersytecie, będzie ono  podstawowym miejscem zatrudnienia.

Dokumenty złożone w postępowaniu konkursowych sporządzone w języku obcym winny być przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego.

Dziekan Wydziału

dr hab. Teodora Król, prof. UJK