Politologia 40 plus - studia dla „bardziej dorosłych”

Politologia 40 plus - studia dla „bardziej dorosłych”

Nieważne, ile masz lat.
Ważne, że masz maturę, a przede wszystkim:
- interesujesz się polityką, rozwojem regionalnym, funduszami europejskimi, działalnością społeczną i/lub samorządnością;
- chcesz wiedzieć więcej i rozwijać się, być coraz bardziej świadomym Obywatelem oraz zwiększać swoje szanse na rynku pracy;
- pragniesz poznać ciekawych ludzi i nawiązać ważne kontakty.
Politologia 40 plus – to oferta w sam raz dla Ciebie!

Dotychczas osoby pracujące zawodowo, chcące uzupełniać edukację na szczeblu wyższym, były zazwyczaj skazane na płatne studia niestacjonarne i na zajęcia prowadzone w weekendy, kosztem odpoczynku i życia rodzinnego.
Dzięki naszej inicjatywie to się zmienia – Instytut Nauk Politycznych UJK zaprasza na:

BEZPŁATNE, STACJONARNE STUDIA POLITOLOGICZNE I STOPNIA,
które będą realizowane
W DNI POWSZEDNIE, W GODZINACH POPOŁUDNIOWO-WIECZORNYCH

Nasza oferta jest skierowana do osób, które ukończyły 40 rok życia, ale także młodszych, które są zaangażowane zawodowo – lecz chcą uzupełnić swoją wiedzę w zakresie nauk politycznych. Studenci będą korzystać z pełni praw studenckich, w tym również ze stypendiów. Ukończenie tych studiów pozwala na kontynuację edukacji na wyższych poziomach, tj. magisterskim i doktorskim. Absolwent pozna też przy okazji wybrany język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.

Studia na kierunku „politologia”, o specjalności „polityka regionalna – politologia 40 plus” zapewniają gruntowne wykształcenie humanistyczne w zakresie nauk o polityce, wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą strategii rozwoju politycznego i gospodarczego regionu, współpracy międzyregionalnej, europejskiej polityki regionalnej, programowania rozwoju regionalnego, mechanizmów politycznych i społeczno-gospodarczych na szczeblu województwa, powiatu i gminy.
W procesie kształcenia student nabędzie umiejętności w zakresie tworzenia strategii i programów prorozwojowych, wykorzystywania funduszy strukturalnych, tworzenia podstaw zrównoważonego rozwoju, uwzględniającego ochronę środowiska. Absolwent tej specjalności zdobędzie kwalifikacje umożliwiające aktywne i skuteczne działanie w samorządzie i w administracji państwowej, w regionalnych i lokalnych strukturach partii politycznych, w organizacjach społecznych, w regionalnych mediach oraz w innych instytucjach życia publicznego.