Społeczność żydowska w Małopolsce

Archiwum Państwowe w Kielcach, Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Studenckie Koło Naukowe „Judaica” mają zaszczyt zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową w ramach „Spotkań ze źródłem archiwalnym” pt. „Społeczność żydowska w Małopolsce”

Archiwum Państwowe w Kielcach

Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego

Studenckie Koło Naukowe „Judaica”

mają zaszczyt zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową

w ramach „Spotkań ze źródłem archiwalnym”

„Społeczność żydowska w Małopolsce”

Konferencja skierowana jest do studentów oraz doktorantów kierunków humanistycznych (historyków, historyków sztuki, literaturoznawców, filologów oraz przedstawicieli pokrewnych dziedzin nauki).

Konferencja odbędzie się w dniu 2 lipca 2014 r.

w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach

przy ul. Janusza Kusocińskiego 57

Formularz zgłoszeniowy

Celem konferencji jest możliwość zaprezentowania wyników badań dotyczących funckjonowania diaspory żydowskiej w Małopolsce oraz stworzenie przyjaznej platformy wymiany poglądów studentów zainteresowanych niniejszą tematyką. Referaty mogą być poświęcone rozmaitym zagadnieniom:

- Historii i kultury Żydów regionu małopolskiego

- Zasłużonym przedstawicielom diaspory żydowskiej