Uniwersytet Przyjazny dla Każdego

Spotkanie pod hasłem: „Uniwersytet przyjazny każdemu” jest skierowane do rodziców, którzy wychowują dzieci z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi, władz Uczelni, pracowników naukowych wszystkich wydziałów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, nauczycieli oraz specjalistów, którzy spotykają się na co dzień z osobami, u których wystąpiły zaburzenia na tle neurologicznym.

Spotkanie pn. UNIWERSYTET PRZYJAZNY DLA KAŻDEGO
w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu (3 kwietnia 2014 r.)
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach,
Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem
i Zaburzeniami Pokrewnymi
„Otwórzmy Świat”
oraz Uniwersyteckie Centrum Wsparcia i Rehabilitacji
zapraszają na spotkanie pn.

„UNIWERSYTET PRZYJAZNY DLA KAŻDEGO”

w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
Termin spotkania: 3 kwietnia 2014 r. godzina: 10:00
Miejsce spotkania: ul. Świętokrzyska 15 (budynek G) sala B5 (parter)

Celem spotkania jest dążenie do integracji osób z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi ze społeczeństwem oraz przeciwdziałanie objawom dyskryminacji tych osób i ich rodzin, zminimalizowanie ich izolacji społecznej, przez co każdy mógłby realizowaćsię i znaleźć własne miejsce w świecie. W rezultacie pragniemy zwrócić uwagę na potencjał intelektualny i uzdolnienia osób ze spektrum autyzmu (głównie z Zespołem Aspergera i Sawanta) oraz na Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, jako miejsce przyjazne i otwarte dla każdego.

Chcielibyśmy poruszyć zagadnienia takie jak:
• Biologiczne uwarunkowania zdolności intelektualnych osób ze spektrum autyzmu
• Kulturowo-językowy obraz osób przejawiających zachowania o charakterze autystycznym
• Uniwersytet Jana Kochanowskiego jako miejsce przyjazne i otwarte dla każdego

Gościem Spotkania będzie dr hab. Janusz Król, prof. UJK – prorektor ds. dydaktycznych i studenckich

Wykłady wygłoszą:
dr hab. Andrzej Kominek, prof. UJK, prezes Stowarzyszenia na rzecz osób z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi Otwórzmy Świat oraz dr Ewa Boksa, logopeda i pracownik naukowy Zakładu Komunikacji Językowej UJK w Kielcach

Wyrażamy nadzieję, że Dzień Otwarty na naszej uczelni spotka się z Państwa życzliwym zainteresowaniem.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy spotkania:
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem i Zaburzeniami Pokrewnymi „Otwórzmy Świat”,
Uniwersyteckie Centrum Wsparcia i Rehabilitacji

Ostatnia aktualizacja: Grzegorz Baran, 2014-03-18 13:30