Centrum Rehabilitacji i Sportu

30 stycznia br. Senat Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach podjął Uchwałę nr 1/2014 dotyczącą realizacji zadania inwestycyjnego, budowy Centrum Rehabilitacji i Sportu.

Głównym celem inwestycji jest budowa i wyposażenie obiektu sportowo-rehabilitacyjnego UJK przy ul. Świętokrzyskiej. Powstałe Centrum Rehabilitacji i Sportu umożliwi prowadzenie prac badawczych w zakresie nauk o kulturze fizycznej oraz innowacyjnymi metodami leczenia i rehabilitacji w specjalistycznych placówkach ochrony zdrowia. W ramach realizowanego projektu powstanie hala sportowa wraz z zapleczem i Akademickie Centrum Fizjoterapii, obejmujące swoją działalnością osoby z orzeczoną niepełnosprawnością (w tym studentów i pracowników UJK).

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 11 mln zł i będzie dofinansowany w ramach Działania 2.1. Rozwój innowacji, wspieranie działalności dydaktycznej i badawczej szkół wyższych oraz placówek sektora „badania i rozwój” Osi 2 Wsparcie innowacyjności, budowa społeczeństwa informacyjnego oraz wzrost potencjału inwestycyjnego regionu (RPOWŚ). Realizacja projektu odbędzie się w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Planowany termin zakończenia prac - marzec 2015 roku.