Apel do społeczności akademickiej UJK

W związku z nadchodzącym terminem rozpoczęcia przeprowadzki Biblioteki Uniwersyteckiej, zwracamy się do Państwa z apelem, abyście do dnia 22 lutego 2013 r. zwrócili wszystkie wypożyczone przez siebie pozycje.

Do społeczności akademickiej UJK

Apel

Szanowni Państwo!

Nieuchronnie zbliża się termin, kiedy Biblioteka Uniwersytecka będzie musiała zamknąć swoje podwoje po to, aby jesienią móc Państwa gościć w nowych progach.
         W związku z tym, zwracamy się do Państwa z apelem, abyście do dnia 22 lutego 2013 r. zwrócili do Biblioteki Uniwersyteckiej UJK wszystkie wypożyczone przez siebie pozycje. Jest to o tyle konieczne, że każda z książek przeznaczona do udostępniania w Wolnym Dostępie musi zostać odpowiednio przygotowana m.in. poprzez wklejenie zabezpieczającej anteny RFID oraz oklejenie zgodnie z przyjętym kodem kolorystycznym. Tego nie da się zrobić na niezwróconych egzemplarzach.
Jednocześnie przypominamy, że niezwrócenie książek w terminie będzie miało konsekwencje przewidziane w Regulaminie udostępniania zbiorów Biblioteki Głównej.
Przeniesienie 500 000 vol. zbiorów Biblioteki do nowego gmachu jest dużą operacją logistyczną, której czas staramy się skrócić jak najbardziej, ale – niestety – przez kilka miesięcy Biblioteka musi być zamknięta.
         Natomiast już jesienią, po otwarciu nowego gmachu będziecie mieli Państwo do dyspozycji nowoczesny, doskonale wyposażony budynek, w którym zarówno pracownicy naukowi jak i studenci będą mieli doskonałe warunki do pracy naukowej i dydaktycznej.

Liczymy, iż przyjmą Państwo nasz apel ze zrozumieniem.

Z wyrazami szacunku,

prof. UJK Janusz Król