UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STAŁ SIĘ FAKTEM!

Dnia 26 sierpnia 2011 r.
Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 29 lipca 2011 r.

Ustawa z dnia 29 lipca 2011 r. o nadaniu nowej nazwy Uniwersytetowi Humanistyczno- Przyrodniczemu Jana Kochanowskiego w Kielcach - podpisana 26 sierpnia 2011 r.

Informacja w sprawie ustawy z dnia 29 lipca 2011 r. o nadaniu nowej nazwy Uniwersytetowi Humanistyczno- Przyrodniczemu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W ustawie o nadaniu nazwy Uniwersytetowi Humanistyczno- Przyrodniczemu Jana Kochanowskiego w Kielcach przewiduję się zmianę nazwy uczelni na „Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach” w celu dostosowania do wymogów art. 3 ust 1 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, w brzmieniu ustalonym ustawą z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw. W myśl niniejszego przepisu wyraz „uniwersytet” może być używany w nazwie uczelni, której jednostki organizacyjne posiadają uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora co najmniej w dziesięciu dyscyplinach.

Jednostki organizacyjne Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach posiadają łącznie dziesięć uprawnień do nadania stopnia naukowego doktora.

Wobec powyższego Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach posiada uprawnienia do używania nazwy „Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach”. Należy nadmienić, iż termin wejścia w życie ustawy tj. 1 października 2011 r. jest zbieżny z terminem wejścia w życie ustawy z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw.

Źródło: www.prezydent.pl