Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej

Kielecki Park Technologiczny wraz z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach serdecznie zapraszają do udziału w Kieleckich Dniach Przedsiębiorczości Akademickiej, które odbędą się w dniach 5 – 6 listopada 2009 r.

Głównym założeniem organizatorów imprezy jest rozwój programów edukacji, promocji i postaw przedsiębiorczych wśród studentów, doktorantów i pracowników naukowych, obejmujących przygotowanie praktycznej oferty w zakresie podstaw wiedzy ekonomicznej, prawnej i organizacyjnej, związanej z podejmowaniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Podczas konferencji otwierającej KDPA wybrani specjaliści z całej Polski wprowadzą uczestników w tematykę przedsiębiorczości akademickiej. Przeprowadzone zostaną tematyczne spotkania pomiędzy przedstawicielami poszczególnych kierunków kształcenia na świętokrzyskich uczelniach wyższych z przedsiębiorcami zainteresowanymi współpracą z kadrą naukową i studentami. Przedstawione zostaną oferty kształcenia i współpracy środowiska naukowego z biznesem.

KDPA to również warsztaty „Przedsiębiorczy student”, poświęcone tematyce związanej z szeroko rozumianą przedsiębiorczością akademicką tj.: rozpoczęciem kariery zawodowej, pierwszą pracą, założeniem własnej działalności gospodarczej czy efektywnym zarządzaniem nowo powstałą firmą. W warsztatach weźmie udział około 60 studentów świętokrzyskich uczelni wyłonionych na podstawie złożonych do siedziby Kieleckiego Parku Technologicznego Formularzy Zgłoszeniowych (Pobierz (pdf) lub Pobierz (word)).

W ramach warsztatów odbędą się także spotkania studentów, samorządów i organizacji studenckich z przedstawicielami uczelnianych Biur Karier, Urzędów Pracy, podczas których omówione zostaną warunki rozwijania przedsiębiorczości akademickiej w woj. świętokrzyskim.

Bardzo ważnym punktem KDPA będą konsultacje społeczno – instytucjonalne opracowanego Regionalnego Modelu Funkcjonowania Przedsiębiorczości Akademickiej. Autorzy Modelu konsorcjum firm: ECORYS Polska Sp. z o. o. oraz EPRD Biuro Polityki Regionalnej Sp. z o. o., przedstawią wypracowane rozwiązania i skonsultują je z zaproszonymi przedstawicielami uczelni wyższych, przedsiębiorcami oraz uczestniczącymi w KDPA studentami.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Kieleckich Dniach Przedsiębiorczości Akademickiej serdecznie zapraszamy w dniach 5-6 listopada 2009 r. do siedziby Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przy ul. Świętokrzyskiej 15 w Kielcach.

Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej organizowane są w ramach projektu: „Astronom – w poszukiwaniu gwiazd przedsiębiorczości akademickiej, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na realizację całego projektu KPT otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 850 tys. zł.

Projekt „Astronom – w poszukiwaniu gwiazd przedsiębiorczości akademickiej” realizowany jest na podstawie umowy z Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego, pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VIII Działanie 8.2. „Transfer wiedzy” Poddziałanie 8.2.1 „Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw”