Kontakt   Władze Uczelni   Historia Uczelni   Budynki   Aktualności   Poczta

->Aktualności-> Konkurs programu L. da Vinci

! Konkurs programu Leonardo da Vinci

KONKURS PROGRAMU LEONARDO DA VINCI NA PROJEKTY WYMIAN I STAŻY

Krajowa Agencja Programu zaprasza do udziału w konkursie projektów wymian i staży programu Leonardo da Vinci na rok 2004

Zakres konkursu obejmuje projekty międzynarodowych wymian i staży dla następujących grup uczestników:

1. osoby w trakcie wstępnego kształcenia zawodowego (uczniowie), od 3 tygodni do 9 miesięcy;
  2. studenci, od 3 do 12 miesięcy;
  3. młodzi pracownicy i absolwenci, od 2 do 12 miesięcy;
  4. nauczyciele i szkoleniowcy, doradcy zawodowi, kierownicy działów kadr i organizatorzy szkoleń, od 1 do 6 tygodni;
  5. nauczyciele i lektorzy języków obcych związani z kształceniem zawodowym, od 1 do 6 tygodni.

Wysokość dotacji zależy od czasu trwania pobytu stażystów za granicą, kraju docelowego, liczby uczestników oraz typu projektu. Program finansuje następujące grupy kosztów:

1. zarządzanie projektem - do wysokości 200 Euro na osobę. Dotacja na ten cel nie może przekroczyć 25 000 Euro rocznie na promotora w danym konkursie projektów;
  2. koszty związane bezpośrednio z beneficjentem (ubezpieczenie, podróż, zakwaterowanie i wyżywienie) - do wysokości 5 000 Euro na osobę; jeśli uczestnikami projektu są osoby niepełnosprawne kwota ta może ulec podwyższeniu do 10 000 Euro;
  3. przygotowanie pedagogiczne, językowe oraz kulturowe beneficjentów - do wysokości 500 Euro na osobę. Dotacja na ten cel nie może przekroczyć 25 000 Euro rocznie na promotora w danym konkursie projektów.
Maksymalna wysokość grantu na jedną osobę wynosi 5 000 euro.

Projekty mogą składać instytucje szkoleniowe, szkoły zawodowe, uczelnie, instytuty badawcze, przedsiębiorstwa, izby handlowe i przemysłowe, partnerzy społeczni, organizacje lokalne i regionalne, organizacje pozarządowe, władze publiczne itp.

Od 2004 roku decyzją Krajowej Rady Programu zostały zmienione limity dofinansowania projektów wymian i staży. Obecnie nie jest wymagane zaangażowanie środków własnych w wysokości 10-15% budżetu projektu. Wykazanie wkładu własnego w budżetach ww. projektów jest dobrowolne.

Termin zgłaszania projektów upływa w dniu 13 lutego 2004 roku.
Decyduje data stempla pocztowego.

Projekty należy składać do Krajowej Agencji Programu. Prosimy o zapoznanie się z dokumentami programu. Formularze zgłoszeniowe, pełny tekst konkursu wraz z addendum na rok 2004 oraz przewodniki udziału w programie są dostępne na stronach pod hasłem "dokumenty konkursowe".

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:
http://www.bkkk-cofund.org.pl/ - Programy/ Leonardo da Vinci
lub pod nr tel. (041) 34 420 11 wewn. 214.