Szukaj w BIPie

Nazwa jednostki: Instytut Biologii, Uniwersytet Jana Kochanowskiego – Kielce

Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta

Wymagania:

- ukończone studia wyższe na kierunku biologia lub biotechnologia,

- status doktoranta,

- znajomość technik laboratoryjnych, w tym metody analizy ekspresji genów na poziomie RNA i białka, real time PCR, test ELISA, Western blotting, projektowanie I-rzędowych struktur DNA i RNA, znajomość metod hodowli eukariotycznych linii komórkowych ,,in vitro’’, badania cytotoksyczności z zastosowaniem cytometrii przepływowej,

- doświadczenie w pracy laboratoryjnej (staże krajowe i zagraniczne),

- znajomość języka angielskiego umożliwiającego komunikację oraz przygotowanie publikacji

Opis zadań:

Udział doktoranta-stypendysty w realizacji projektu UMO-2017/27/B/NZ6/00199 "Gasdermina jako potencjalny czynnik permeabilizujący zewnętrzną błonę komórkową Pseudomonas aeruginosa i wspomagający aktywność bakteriobójczą rekombinowanych endolizyn fagowych". Zadanie w ramach projektu dotyczy analizy ekspresji genów na poziomie RNA oraz białek zaangażowanych w procesy apoptozy/pyroptozy w eukariotycznych liniach komórkowych w obecności lipopolisacharydów bakteryjnych.

Typ konkursu NCN: OPUS 14-NZ6

Termin składania ofert: 21.12.2018

Forma składania ofert: osobiście, Zakład Biochemii i Genetyki, Instytut Biologii, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, pokój 123

Warunki zatrudnienia:

Stypendium naukowe dla doktoranta w wysokości 2 330 złotych/miesięcznie przez 12 miesięcy, począwszy od 1 stycznia 2019 roku.

Miejsce pracy: Zakład Biochemii i Genetyki Instytut Biologii, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Dodatkowe informacje:

Podanie z życiorysem oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji, wniosek (załącznik do ogłoszenia), kopia dyplomu mgr, lista publikacji z opisem osiągnięć.

Zapytania należy wysyłać na adres: arabski@ujk.edu.pl

Pliki do pobrania:

Wniosek