Instytut Filologii Polskiej

Tło strony internetowej

Olimpiada – ogłoszenia

OGŁOSZENIE 4-2018/2019

INFORMACJA O KWALIFIKACJACH   DO ZAWODÓW OKRĘGOWYCH XLIX  OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Lista osób zakwalifikowanych do etapu pisemnego zawodów okręgowych jest zamieszczona poniżej. Zgodnie z regulaminem punktowe wyniki zostaną podane na indywidualnych kontach po ich technicznym uruchomieniu. Wszyscy uczestnicy powinni zarejestrować się w panelu Olimpiady zgodnie z  informacją na stronie Komitetu Głównego (http://www.olijp.pl/ ).

Pisemne uzasadnienia niezakwalifikowania prac zostaną przesłane do szkół.

W dniu 11 lutego  (poniedziałek) w godz. 15.00-17.30 w Dziekanacie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, ul. Świętokrzyska 21 D sala 17 odbędą się spotkania konsultacyjne z jurorami zawodów okręgowych.

Zajęcia  poprowadzą

• dr hab. prof. UJK Janusz Detka – Interpretacja tekstu poetyckiego
  • dr hab. prof. UJK Beata Utkowska – Interpretacja tekstu prozatorskiego
  • dr hab. Alicja Gałczyńska – Nauka o języku

Zawody pisemne odbędą się 16 lutego 2019 roku w godz. 10.15 – 17.00 w salach 18-19 (parter) w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego
przy ulicy Świętokrzyskiej 21D (siedziba dziekanatu).

Należy przybyć kwadrans przed rozpoczęciem zawodów. Wejście do sali tylko za okazaniem dowodu tożsamości. Do sali można wnieść własny napój. W przerwie między częścią literacką i częścią językową uczniowie otrzymają poczęstunek.

Ze względu na mocno ograniczony budżet Olimpiady w bieżącym roku szkolnym wszyscy uczniowie i ich opiekunowie proszeni są o ubieganie się o zwrot kosztów podróży  we własnych szkołach.

Lista osób zakwalifikowanych do pisemnych zawodów okręgowych

l.p. Nazwisko i imię
50. Zawadzka Magdalena
51. Zięba Gabriela
52. Żak Miłosz

Gratulujemy wszystkim uczniom zakwalifikowanym do zawodów pisemnych 🙂

OGŁOSZENIE 3-2018/2019

XLIX  OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Konsultacje dotyczące  prac szkolnych (interpretacji wskazówek, zakresu i redakcji prac) odbędą się

w Radomiu 29 października  (poniedziałek) w godz. 14.00-15.00 w V Liceum Ogólnokształcącym, ul. Traugutta 52a, sala A1.  Spotkanie prowadzi dr hab. prof. UJK Beata Utkowska.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach

OGŁOSZENIE 2-2018/2019

w Kielcach i w Radomiu:

Kielce – 18 października  (czwartek) w godz. 15.00-17.00 w Dziekanacie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, ul. Świętokrzyska 21 D, sala 17. Spotkanie poprowadzą dr hab. prof. UJK Janusz Detka oraz dr hab. prof. UJK Alicja Gałczyńska.

Radom – 19 października  (piątek) w godz. 14.00-16.00 w V Liceum Ogólnokształcącym, ul. Traugutta 52a, sala A1.  Spotkanie prowadzą dr hab. prof. UJK Beata Utkowska oraz dr hab. prof. UJK Alicja Gałczyńska.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach

OGŁOSZENIE 1-2018/2019

XLIX  OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

W roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się XLIX edycja olimpiady. Tematy na zawody szkolne, bibliografie oraz wskazówki są zamieszczone na stronie Komitetu Głównego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego http://www.olijp.pl

Regulamin znajduje się na w zakładce: O olimpiadzie/organizacja.

Terminarz tegoroczny przedstawia się następująco:

• Zawody szkolne i przekazanie prac do Komitetu Okręgowego – do 12 grudnia 2018 r.
  • Zawody okręgowe: część pisemna – 16 II 2019 r.

część ustna  – 9 III 2019 r.

• Zawody finałowe – 3-6 IV 2019 r.

Dokumentację zawodów szkolnych w placówkach województwa świętokrzyskiego
i mazowieckiego
 (dwie recenzje nauczycielskie każdej pracy, jedno szkolne sprawozdanie opisowe, jeden protokół -interaktywny druk  do pobrania protokół.docx)  oraz prace uczniów należy przesłać w terminie do 12 grudnia 2018 r. na adres Komitetu Okręgowego. Decyduje
data stempla pocztowego.

Adres:

Uniwersytet Jana Kochanowskiego,

Dziekanat Wydziału Humanistycznego
ul. Świętokrzyska 21D

25-406 Kielce

Lokalne wiadomości i ogłoszenia będą publikowane na stronie Instytutu Filologii Polskiej UJK http://www.ujk.edu.pl/ifp/ w zakładce: Olimpiada.

Kontakt z sekretarzem: miazga.malgorzata@gmail.com

Zapraszamy do udziału w zawodach i życzymy sukcesów

sekretarz Komitetu Okręgowego w Kielcach

Małgorzata Miazga