Studia w systemie ECTS

Studia w systemie ECTS

Student zainteresowany odbyciem okresu studiów w uczelni partnerskiej, po zapoznaniu się z pakietem informacyjnym tej uczelni, przygotowuje w porozumieniu z właściwym koordynatorem w uczelni macierzystej plan studiów w czasie pobytu w uczelni partnerskiej. Wypełnia formularz zgłoszeniowy (student application form), który obok danych osobowych kandydata obejmuje informację o liczbie punktów jaką planuje uzyskać w uczelni przyjmującej. Do formularza dołącza uzgodnione z koordynatorem porozumienie o programie zajęć oraz opis dotychczasowego przebiegu studiów w formie wykazu zaliczeń. Porozumienie o programie zajęć podpisuje student i koordynatorzy reprezentujący obie uczelnie. Podpisanie dokumentu jest warunkiem koniecznym uznania okresu studiów odbytych w uczelni przyjmującej. Kopie porozumienia otrzymuje każda ze stron.Jakakolwiek zmiana planu studiów w okresie pobytu w uczelni przyjmującej wymaga zgody wszystkich zainteresowanych stron wyrażonej przez odpowiedni zapis w porozumieniu o programie zajęć potwierdzony podpisem każdej ze stron.

Transfer punktów uzyskanych w uczelni partnerskiej odbywa się na podstawie wykazu zaliczeń. Obejmuje on wszystkie przedmioty zrealizowane przez studenta, liczbę punktów przypisaną każdemu z nich oraz oceny przyznanymi zgodnie ze skalą ocen stosowaną w uczelni przyjmującej oraz skalą w systemie ECTS. Kopię wykazu zaliczeń, potwierdzoną podpisem, otrzymuje każda ze stron. Na podstawie wykazu zaliczeń uczelnia macierzysta podejmuje decyzję o zaliczeniu okresu studiów.


Finansowe wsparcie dla podejmujących studia w systemie ECTS w uczelniach zagranicznych oferują programy stypendialne dostępne w ramach programu SOCRATES/ERASMUS oraz inne programy stypendialne.

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka