A A A

Domy studenta

Uniwersytet ma do dyspozycji 814 miejsc w czterech Domach Studenckich zlokalizowanych przy ul. Śląskiej. Akademiki dysponują segmentami złożonymi z pokoi 1, 2 i 3 – osobowych. Każdy segment obejmuje 2 umeblowane pokoje, kuchnię z wyposażeniem oraz przestronną łazienkę z prysznicem i WC. Na terenie każdego obiektu znajduje się pralnia z suszarnią. Przygotowane są również pokoje w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych, a udostępniona winda w  znacznym stopniu ułatwia poruszanie się mieszkańcom.

Domy Studenckie posiadają doprowadzoną do każdego pokoju bezpłatną sieć internetową oraz antenę zbiorczą, umożliwiającą odbiór cyfrowych programów telewizji naziemnej. Ponadto telefony cyfrowe w akademikach pozwalają na bezpłatne rozmowy telefoniczne między mieszkańcami w ramach wszystkich domów studenta oraz całej uczelni. Dla bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców zamontowany jest pełen system  zabezpieczeń przeciwpożarowych, a teren wokół domów studenckich jest ogrodzony i całodobowo monitorowany.

Dodatkowo na terenie miasteczka akademickiego znajduje się:

  • przychodnia studencka Artimed;
  • Uniwersyteckie Centrum Wsparcia i Rehabilitacji;
  • klub studencki WSPAK;
  • punkt KSERO;
  • bufet.

Rok akademicki jest czasem kiedy Domy Studenta tętnią życiem, zatem niewątpliwym ich atutem jest usytuowanie blisko ważnych obiektów dydaktycznych oraz dobre połączenie z każdą częścią Kielc. W pobliżu miasteczka akademickiego znajdują się sklepy spożywcze i markety takie jak Żabka, Lewiatan, Lidl, Biedronka, nieco dalej dwie duże galerie handlowe Korona i Echo.


Wyświetl większą mapę

 

Rozmieszczenie wszystkich Domów Studenckich widoczne jest poniżej

Rozmieszczenie domów studenta

 

Wykaz domów studenta Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach 

Odpłatności

Regulaminy


Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka